Ciuszki 9473dpep

Muza nie jest manipulacją W tamtym miejscu muszę do imentu stwierdzić, iż nie chcę tu mówić o manipulacji. W ostatnim dziesięcioleciu poświęcono dużo książek, które kształcą, jak wyjść na prowadzenie używając zastraszanie i wybierając się „po trupach" podwładnych. Pod warunkiem, że poszukujecie tego rodzaju rad, to nabywając tę książkę zostawiliście pieniądze.

Trafniej oddajcie ją, bo nie dowiecie się z niej, jak innych ludzi zginać do własnych potrzeb. Moja książka powiada o motywacji, a nie o manipulacji. Różnica jest przekonująca. Manipuluje ten, kto nakłania ludzi, żeby robili to, co jest najlepsze dla niego samego. Inspiratorem zaś jest ten, kto wytycza motywy owocne dla obu stron, a odtąd łączy wysiłki w niezwykle efektywnym, wysoce cnym partnerstwie, by sensy te spełnić. Z jakiego powodu każdy przedsiębiorca koniecznie musi być psychologiem Triumf finansowy z reguły zależy w wyższym stopniu od zręczności adresowania ludźmi niż od żmudnej robocie i wiedzy.

Niejeden przedstawiciel gatunku ludzkiego człowieczego niegłupią karierę dzięki odzież damska sklep internetowy monstrualnej wiedzy fachowej. Ale gdy spełni poziom, na którym dalszy tryumf jest uzależniony od trudu innych, bez polotu wikła, bo nie nauczył się sztuki pomnażania triumfu przez motywację. Pewien pracujący w przemyśle psycholog oświadcza, iż awans szeregowych zatrudnionych w 90% zależy od ich wiedzy technicznej. O rozwoju na nastawieniach decyzyjnych w 50% odsetkach decyduje wiedza fachowa, a w 50% umiejętności porozumiewania się z innymi ludźmi.

Jeżeli przechadza się o postaci zajmujące stanowiska dyrektorskie, wyłącznie w 20% o rozwoju kwalifikuje znajomość techniczna i aż w 80% sztukę adresowania ludźmi. A zatem gdy gość wkracza na większy szczebel drabiny administrowania, stosunek zręczności do wiedzy poddaje sumarycznemu odwróceniu.

Goethe, nieposzlakowany teutoński poeta okresu romantyzmu stwierdził, że poniekąd największy geniusz mało jest godnego, o ile kosztuje wykorzystywać tylko i wyłącznie swoje sztuki. W tej chwili prawa tego nie zna zadziwiająco dużo trudno pracujących ludzi, którym stale „brakuje odrobiny szczęścia". Ludzie ci nie wykonują własnych link do strony wielkich sensów, gdyż nie uspokoili sztuki inspirowania innych.

Ci za to, którzy wysuwają się do przodu, mimo że notorycznie nie są w szczególności odzież damska sklep internetowy zdumiewający, mają jedną, szczególną cechę - ich podwładni non stop mają w dużej mierze wyższą efektywność od innych.

Tak czy owak tacy szefowie opcjonalnie są zatrudnieni po nocach, to, kiedy są zatrudnieni, wykorzystują własny termin na organizowanie i inspirowanie pracowników. James Schorr, wiceprezes Holiday Inns Inc., ma na myśli, że dobry manager lepiej rozumie ludzkie zachowania niż cybernetykę jakiejkolwiek specjalizacje funkcjonalnej. To znaczy, ktokolwiek o rzeczywistych zręcznościach inspiratorskich dojrzewa na szczyt prędzej niż jakiś człowiek faktycznie genialny.

Kiedy Andrew Carnegie, amerykański przemysłowiec i działacz filantropijny zatrudnił Charlesa Schwaba na stanowisko administratora swojego królestwo stalowego, ten w szybkim terminie został pierwszym osobnikiem w historii zarabiającym milion zielonych na rok na podejściu pracobiorcę najemnego. Razu jednego zapytano go, jak to się dzieje, iż zyskuje 3000 dolców dziennie. Może dzięki wiedzy o produkcji stali? Schwab uśmiechnął się i powiedział: „Bzdura! Dla mnie wykonuje zawód całego szeregu ludzi, którzy o produkcji stali wiedzą ponad ja".

Schwabowi dlatego tak doskonale wynagradzano, że potrafił inspirować innych ludzi: „Moją najodpowiedniejszą odzież damska sklep internetowy właściwością jest wprawę aktywizowania w ludziach entuzjazmu". Każdy przywódca, który potrafi czynić to samo, może dojść, gdzie wyłącznie zechce, i sam dyktować warunki monetarne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *